O Polityce

Walka o wszystko

List nauczyciela w sprawie okładki POLITYKI

Polityka

Jestem nauczycielem, który po wielu latach pracy w tym pięknym, ale trudnym zawodzie przebywa na emeryturze. W swych „szkolnych” latach uczyłem historii i wiedzy o społeczeństwie – obywatelskim. Działałem także aktywnie w Związku Nauczycielstwa Polskiego (w strukturach oddziału i okręgu).

Uważam, że nigdy jeszcze pracownicy oświaty nie mieli tak uzasadnionego prawa do protestu i strajku. Niesie on ze sobą wiele niewiadomych, ale jest konieczny, bo poziom płac i poziom lekceważenia naszej grupy zawodowej przez władzę nigdy nie był tak krzywdzący.

Polityka 16.2019 (3207) z dnia 16.04.2019; Do i od Redakcji; s. 114
Oryginalny tytuł tekstu: "Walka o wszystko"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.