O Polityce

Lewica pobożna

Uwagi czytelnika do artykułu „Dobry wujek podaruje”

Polityka

Pięknie dziękuję za artykuł „Dobry wujek podaruje” (POLITYKA 10). Jest on dokładnym opisaniem tezy, którą stawiam od trzech lat: PiS wywrócił stolik i zaproponował upiornemu suwerenowi (tak nazywam nieodpowiedzialnych, łasych na przekupstwo wyborców) nowe zasady: opłaca się tylko głosować na tego, który „obiecuje i realizuje”. W ten sposób Polacy wybrali budowę ustroju zwanego „socjalizmem narodowym”, który zmienia ludzi w pazerne „socjalu i opieki państwa bestie”, które patrzą z nienawiścią wokół „na wrogów”, którzy nie są tymi – jak trafnie Rafał Kalukin to napisał – „dobrymi wujkami” i chcą go tego socjalizmu pozbawić.

Polityka 17/18.2019 (3208) z dnia 23.04.2019; Do i od Redakcji; s. 146
Oryginalny tytuł tekstu: "Lewica pobożna"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.