O Polityce

Powołanie nauczyciela

Emerytowana pedagog o zawodzie nauczyciela

Polityka

Słuchając wypowiedzi polityków PiS na temat nauczycieli, mam wrażenie, że nie są w stanie wyobrazić sobie ich pracy. Podkreślają, że to tylko „18 godzin przy tablicy”, a także to, ile zarabia „nauczyciel dyplomowany”. Zupełnie nie biorą pod uwagę odpowiedzialności nauczycieli za zdrowie i życie uczniów. A ta jest ogromna w czasie lekcji, dyżurów na przerwach, wycieczkach. Nie każdy chciałby odpowiadać dzień w dzień za 25–35 dzieci lub nastolatków. Nie trzeba tłumaczyć, jak nieprzewidywalna jest młodzież i jakie konflikty między uczniami musi rozwiązywać nauczyciel.

Polityka 19.2019 (3209) z dnia 07.05.2019; Do i od Redakcji; s. 90
Oryginalny tytuł tekstu: "Powołanie nauczyciela"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.