O Polityce

O panu Tolu

Po lekturze felietonu Ludwika Stommy

Polityka

Przeczytałem w numerze 26 POLITYKI felieton Ludwika Stommy o Antonim Gołubiewie. I przypomniały mi się wspomnienia z młodości, lata 50. i 60., kiedy to z moją matką Anną i ojczymem Józefem Klottem bywaliśmy częstymi gośćmi na ulicy Jaskółczej. Były to dla mnie spotkania szczególne. Kiedy w 1950 r. przybyliśmy do Krakowa (rok później rozpocząłem studia polonistyczne), odnowiła się dawna przedwojenna znajomość mojej matki, wdowy po Teodorze Bujnickim, z najbliższym przyjacielem mego Ojca.

Polityka 28.2019 (3218) z dnia 09.07.2019; Do i od Redakcji; s. 98
Oryginalny tytuł tekstu: "O panu Tolu"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.