O Polityce

Profesorskie konsylium

Profesorowie ze świata o Polsce

Konsylium tworzy 30 uczonych pracujących na uznanych zagranicznych uniwersytetach. Konsylium tworzy 30 uczonych pracujących na uznanych zagranicznych uniwersytetach. Agata Kubis

Po raz pierwszy zebrało się Concilium Civitas – nieformalna grupa polskich profesorów nauk społecznych (politologów, socjologów, psychologów, historyków, antropologów, ekonomistów) pracujących na uznanych zagranicznych uniwersytetach. Concilium tworzy 30 uczonych zaproszonych przez pięcioosobową Grupę Inicjatywną (Anna Grzymała-Busse ze Stanfordu, Grzegorz Ekiert z Harvardu, Jan Kubik z Rutgers i UCL, Wojciech Sadurski z Sydney i Jan Zielonka z Oxfordu).

„Łączy nas poczucie, że jako badacze procesów społecznych (…), uczestniczący w międzynarodowych akademickich debatach o sprawach publicznych, powinniśmy aktywnie i bezinteresownie oferować Polsce swoją wiedzę.

Polityka 29.2019 (3219) z dnia 16.07.2019; Do i od Redakcji; s. 98
Oryginalny tytuł tekstu: "Profesorskie konsylium"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.