O Polityce

Drugi wyścig

Po lekturze tekstu „Drugi wyścig” Olafa Szewczyka

Polityka

Wernher von Braun [projektant amerykańskich rakiet kosmicznych – red.] wstąpił w młodości w szeregi SS, a kierowane przez niego zakłady korzystały z pracy więźniów obozów koncentracyjnych. To obciąża jego moralną kartotekę wystarczająco, by wzbudzać słuszny sprzeciw Alberta Einsteina i wielu innych osób. Ale nie ma potrzeby dopisywania mu fikcyjnych win w postaci bycia komendantem (w dodatku wyjątkowo okrutnym) obozu, co czyni

Polityka 31.2019 (3221) z dnia 30.07.2019; Do i od Redakcji; s. 98
Oryginalny tytuł tekstu: "Drugi wyścig"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.