Ludzie i style

Drugi wyścig

Drugi wyścig księżycowy

Projekt lunarnego habitatu autorstwa Foster+Partners, wykonany dla Europejskiej Agencji Kosmicznej. Projekt lunarnego habitatu autorstwa Foster+Partners, wykonany dla Europejskiej Agencji Kosmicznej. Foster + Partners / ESA
Wracamy na Księżyc. Nie tylko po to, by już tam zostać, jak deklaruje NASA, ale by ruszyć na Marsa i dalej. Zapłacimy za to wysoką cenę.
Projekt lunarnego habitatu autorstwa Foster+Partners, wykonany dla Europejskiej Agencji Kosmicznej.Foster + Partners/ESA Projekt lunarnego habitatu autorstwa Foster+Partners, wykonany dla Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Bliźniacza siostra olimpijskiego boga Apolla, od którego imienia wziął nazwę historyczny program księżycowy NASA, na pozór wydaje się idealną patronką kosmicznych misji mających za cel powrót na Srebrny Glob i pozostanie tam na stałe. Artemida (Artemis) jest przecież boginią Księżyca. Przesądni mogliby jednak przypomnieć, że to zarazem bogini śmierci, słynąca z bezwzględności i okrucieństwa. Jej niewidoczne strzały, jak wierzyły ciężarne Greczynki, roznosiły choroby i zabijały płody w łonach.

Polityka 28.2019 (3218) z dnia 09.07.2019; Ludzie i style; s. 72
Oryginalny tytuł tekstu: "Drugi wyścig"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Smartfonowa rewolucja według Wiśniewskiego

Czy świat wszechobecnych i wszechmocnych smartfonów jest tym, o czym marzyliśmy? A bezprzewodowa ewolucja stale przyspiesza.

Mariusz Herma
19.10.2021