O Polityce

POLITYKA niezmiennie numerem jeden

POLITYKA wciąż liderem sprzedaży

W sierpniu bieżącego roku POLITYKA odnotowała najwyższą sprzedaż spośród wszystkich tygodników opinii w Polsce. W sierpniu bieżącego roku POLITYKA odnotowała najwyższą sprzedaż spośród wszystkich tygodników opinii w Polsce. Polityka

Miło nam kolejny raz poinformować, że według najnowszych danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy w sierpniu bieżącego roku POLITYKA odnotowała najwyższą sprzedaż spośród wszystkich tygodników opinii w Polsce. Z wynikiem 97,2 tys. średnio sprzedanych egzemplarzy byliśmy najchętniej kupowanym pismem w segmencie (wzrost o 1 proc. w porównaniu do sierpnia 2018 r.). Na drugim miejscu zestawienia ZKDP – ze średnią sprzedażą na poziomie 73,7 tys. egz. – znalazł się „Newsweek”. Natomiast pozostałe tytuły nie osiągnęły nawet w połowie tak dobrego wyniku jak POLITYKA. Tygodnik „Sieci” sprzedawał w sierpniu średnio 39,2 tys. egz., „Do Rzeczy” – 31,5 tys. egz., „Tygodnik Powszechny” – 27,4 tys. egz., „Gazeta Polska” – 22,1 tys. egz. Najgorszy wynik odnotował tygodnik „Wprost” – 15,3 tys. egz.

POLITYKA dominuje także w sprzedaży tzw. e-wydań, czyli elektronicznych wersji tytułów prasowych. W sierpniu nasz tygodnik zanotował kolejny wzrost sprzedaży – już prawie 14 tys. nabywców korzysta z wersji cyfrowej POLITYKI. Żaden z pozostałych tytułów z segmentu nie sprzedał w tym czasie więcej niż 1,5 tys. egz.

Polityka 43.2019 (3233) z dnia 22.10.2019; Do i od Redakcji; s. 90
Oryginalny tytuł tekstu: "POLITYKA niezmiennie numerem jeden"
Reklama