O Polityce

Nie będzie kary za obywatelski sprzeciw

Sąd uniewinnia blokujących marsz ONR i Młodziezy Wszechpolskiej

Polityka

Warszawski Sąd Okręgowy uniewinnił od policyjnych zarzutów 40 osób, które dwa lata temu blokowały przemarsz narodowców z ONR i Młodzieży Wszechpolskiej przez centrum stolicy – wśród uniewinnionych znaleźli się m.in. Kazimiera Szczuka oraz dziennikarz POLITYKI Piotr Pytlakowski. Jak w uzasadnieniu do wyroku podkreślała sędzia Wanda Jankowska-Bebeszko: jeśli organy państwa nie mają nadzoru nad skrajnymi ugrupowaniami, to obywatele mogą sprzeciwiać się ich działalności. Sędzia w całości podtrzymała ustalenia sędziego Łukasza Bilińskiego ze stołecznego sądu rejonowego.

Polityka 43.2019 (3233) z dnia 22.10.2019; Do i od Redakcji; s. 90
Oryginalny tytuł tekstu: "Nie będzie kary za obywatelski sprzeciw"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.