O Polityce

Premiera nowej płyty Maciej Obara Quartet "Three Crowns" | 25 października 2019

materiały prasowe / materiały prasowe
Już 25 października 2019 roku będzie miała premiera najnowszego albumu Maciej Obara Quartet "Three Crowns". Płyta została dla prestiżowej niemieckiej wytwórni EMC Records.

W połowie polski, w połowie norweski kwartet pod wodzą saksofonisty Macieja Obary to jedna z najciekawszych formacji na międzynarodowej, współczesnej scenie jazzowej. Grupa i jej debiutancki album „Unloved” są laureatami nagrody Fryderyk 2017 w kategorii Album Roku i Jazzowy Artysta Roku. W 2019 roku kwartet zdobył także pierwszą nagrodę podczas BMW Jazz Awards w Monachium.

25 października 2019 premierę będzie mieć drugi krążek zatytułowany „Three Crowns” (nazwa pochodzi on nazwy szczytu górskiego Trzy Korony). Na płycie znalazło się 6 kompozycji autorstwa Macieja Obary oraz 2 interpretacje kompozycji Henryka Góreckiego (1933-2010). Koncertowa premiera programu odbędzie się w Sali NOSPR w Katowicach, rodzinnego miasta Góreckiego, i będzie zapowiadać kolejne przystanki na koncertowej mapie Europy, m.in. w Polsce, Francji, Austrii i Niemczech.

Album został nagrany w składzie : Maciej Obara – saksofon, Dominik Wania – fortepian, Ole Morten Vagan - kontrabas, Gard Nilssen - perkusja

Maciej Obara to kolejny polski artysta po Tomaszu Stańce i Marcinie Wasilewskim, który nagrywa w barwach niemieckiej ECM Records. Three Crowns to drugi album kwartetu po świetnie przyjętym debiucie „Unloved„ z 2017 roku. W świecie jazzu wytwórnia ECM Records, obchodząca w tym roku 50-lecie istnienia, jest synonimem muzyki na najwyższym poziomie zarówno pod względem artystycznym i produkcyjnym, jak również symbolem ogromnego prestiżu.

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną