O Polityce

Masowa niewypłacalność

O niebezpieczeństwie masowych upadłości

Przedsiębiorcy muszą sami dobrze zrozumieć, że nie ponoszą odpowiedzialności za katastrofę. Przedsiębiorcy muszą sami dobrze zrozumieć, że nie ponoszą odpowiedzialności za katastrofę.

Dla biznesu i dużego, i małego nastały upiorne czasy. Z dnia na dzień powysychały źródła przychodów. Zdemolowane zostały łańcuchy odbiorów i dostaw. Najgorsze jest to, że nie ma żadnej pewności, co będzie działo się dalej. Na wypadek niewypłacalności mamy świetne Prawo upadłościowe i Prawo restrukturyzacyjne, z którego możemy być dumni w całej Europie. Świetną kadrę merytorycznie przygotowanych sędziów. Niemniej nie są to ani przepisy, ani wystarczające siły ludzkie na czasy apokalipsy. SARS-CoV-2 versus gospodarka to niestety „Wojna światów”.

Polityka 15.2020 (3256) z dnia 07.04.2020; Do i od Redakcji; s. 99
Oryginalny tytuł tekstu: "Masowa niewypłacalność"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.