O Polityce

Hanau, nie Henan

Po lekturze artykułu „Sklepy pod specjalnym nadzorem”

Polityka

W artykule Joanny Solskiej „Sklepy pod specjalnym nadzorem” (POLITYKA 14) dwukrotnie widnieje nazwa miasta Henan, które jakoby położone jest w Hesji. Otóż Henan to miasto chińskie, a autorka miała zapewne na myśli Hanau, ponieważ dalej mowa o burmistrzu Kaminskym, a tak właśnie nazywa się burmistrz Hanau.

DOROTA KRZYWICKA-KAINDEL

Dziękuję.

Polityka 16.2020 (3257) z dnia 14.04.2020; Do i od Redakcji; s. 83
Oryginalny tytuł tekstu: "Hanau, nie Henan"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.