O Polityce

Huntington nie był „pseudonaukowcem”

W kwestii Samuela Huntingtona

Młody historyk Anton Serdeczny użył (POLITYKA 17) określenia „pseudonaukowiec” w odniesieniu do Samuela P. Huntingtona (1927–2008) – jednego z najwybitniejszych uczonych amerykańskich naszego pokolenia, profesora Harvardu, członka Amerykańskiej Akademii Sztuki i Nauki, a także prezydenta American Political Science Association. Przez niemal pół wieku naszych kontaktów wyrobiłem sobie o nim zdanie jako o jednym z najbardziej oryginalnych i wartościowych badaczy polityki i stosunków międzynarodowych.

Polityka 20.2020 (3261) z dnia 12.05.2020; Do i od Redakcji; s. 83
Oryginalny tytuł tekstu: "Huntington nie był „pseudonaukowcem”"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.