O Polityce

Uderzenie hydrauliczne

Po lekturze artykułu „Cios hydrauliczny”

Do opublikowanych już możliwych przyczyn awarii rury plastikowej, którą pompuje się ścieki do oczyszczalni Czajka (POLITYKA 37), należy dołączyć również procesy zachodzące na styku pomiędzy rurą z tworzywa sztucznego a cieczą z rozpuszczonymi lub zmieszanymi z nią gazami pod pulsującym ciśnieniem zewnętrznym. W ściekach komunalnych znajduje się duża ilość gazów będących produktem procesów gnilnych (głównie metan, siarkowodór, dwutlenek węgla).

Polityka 39.2020 (3280) z dnia 22.09.2020; Do i od Redakcji; s. 83
Oryginalny tytuł tekstu: "Uderzenie hydrauliczne"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.