O Polityce

Uśmiech Profesora

Prof. dr hab. Adam Frączek (1935-2020) Prof. dr hab. Adam Frączek (1935-2020) Tadeusz Późniak / Polityka
Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci prof. dr. hab. Adama Frączka, wybitnego polskiego psychologa, członka Kapituły Profesorskiej Nagród Naukowych POLITYKI.

Pan Profesor przyjął nasze zaproszenie do jury, gdy nasz program raczkował (2001 r.) i swoim naukowym autorytetem uwiarygadniał naszą akcję przez kolejne 17 lat. Dzięki Niemu w gronie naszych laureatów znalazło się kilkanaścioro świetnych psychologów i pedagogów.

Podczas posiedzenia Kapituły Profesorskiej Nagród Naukowych POLITYKI w 2009 roku.PolitykaPodczas posiedzenia Kapituły Profesorskiej Nagród Naukowych POLITYKI w 2009 roku.

Prof. Adam Frączek pracował w Polskiej Akademii Nauk, na Uniwersytecie Warszawskim, przez trzy kadencje piastował stanowisko rektora Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, a do emerytury był Kuratorem Katedry UNESCO im.

Polityka 44.2020 (3285) z dnia 27.10.2020; Do i od Redakcji; s. 91
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.