O Polityce

„Świat Nauki”, nowe pismo w portfolio „Polityki”

Okładka „Świata Nauki” Okładka „Świata Nauki” Polityka
Tygodnik „Polityka” od maja jest wydawcą „Świata Nauki”, polskiej edycji magazynu „Scientific American”.

„Świat Nauki” jest jedną z kilkunastu edycji zagranicznych ukazującego się od 1845 r. magazynu „Scientific American”. To najstarsze amerykańskie pismo wydawane bez przerwy. W ubiegłym roku ten prestiżowy periodyk, będący globalnym przewodnikiem po świecie badań i odkryć naukowych, obchodził jubileusz 175-lecia. Poprzez swoje strony internetowe, wydania papierowe i cyfrowe, newslettery i aplikacje dociera do ponad 10 mln ludzi miesięcznie na całym świecie. To jedyne pismo, w którym swoje teksty opublikowało ponad 200 laureatów Nagrody Nobla.

Informuje o najnowszych odkryciach naukowych, stanie współczesnych badań w obszarze techniki i technologii. Jego autorzy będący niekwestionowanymi autorytetami, w atrakcyjny i przystępny sposób piszą o swoich osiągnięciach i tajnikach warsztatu badawczego, pokazują znaczenie nauki w postępie cywilizacyjnym i jej związki z życiem codziennym.

Trzon każdego numeru tworzy siedem–osiem obszernych, bogato ilustrowanych artykułów. Większość to tłumaczenia z „Scientific American” lub jego obcojęzycznych edycji. Obok artykułów przewodnich czytelnik znajdzie na łamach felietony z pogranicza nauk przyrodniczych i ścisłych, filozofii oraz nauk politycznych, przeglądy nowinek, informacje ze środowiska akademickiego oraz recenzje najciekawszych książek popularnonaukowych.

Od maja 2021 r. „Polityka” przejmuje od oficyny książkowej Prószyński Media Sp. z o.o. wydawanie tego renomowanego tytułu. Redaktor naczelną pozostaje Elżbieta Wieteska, która od ponad dziesięciu lat stoi na czele redakcji „Świata Nauki”.

W majowym numerze „Świata Nauki”

 • Co łączy przesiąkanie ropy naftowej przez porowatą skałę lub wrzątku przez zmieloną kawę z sieciami telekomunikacyjnymi i rozprzestrzenianiem się chorób zakaźnych? Wspólnym wyjaśnieniem jest teoria perkolacji.
 • Wiele wskazuje, że na obcych księżycach może istnieć życie. Ponadto egzoksiężyce powinny być wszechobecne. Ale jak ich szukać i dlaczego to takie trudne? A może jeden egzoksiężyc już odkryliśmy?
 • Jak zwalczać teorie spiskowe na temat covid-19 i czy to w ogóle możliwe? Jaką stosować taktykę?
 • Czy wykorzystanie gazu ziemnego to droga do dekarbonizacji energetyki, czy też raczej ślepy zaułek?
 • Z dalszej strony Srebrnego Globu można zobaczyć znacznie więcej niż z Ziemi i dlatego warto tam instalować teleskopy.
 • Czy mityczne stworzenia – pegazy, hipogryfy, smoki – faktycznie mogłyby latać? Na to pytanie próbują odpowiedzieć paleontolog i znana amerykańska ilustratorka.
 • Jest wiele dowodów, że ciemna materia istnieje i jest we Wszechświecie powszechna. Nadal jednak nie wiadomo, z czego się składa, bo wymyka się bezpośrednim obserwacjom. Być może dzięki najnowszemu eksperymentowi fizykom uda się wreszcie rozwikłać tę intrygującą zagadkę.

Majowy numer miesięcznika „Świat Nauki” będzie w sprzedaży od 28 kwietnia w kioskach (80 stron za 13,99 zł), w sklepie internetowym sklep.polityka.pl i w prenumeracie: swiatnauki.pl.

W środku „Świata Nauki”PolitykaW środku „Świata Nauki”

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

 • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
 • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
 • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
 • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Reklama