O Polityce

Malewicz u Wichy

Wydawnictwo Karakter / materiały prasowe

W nawiązaniu do interesującej rozmowy Justyny Sobolewskiej z Marcinem Wichą (POLITYKA 15), autorem książki o Kazimierzu Malewiczu, wykładowcy i współzałożycielu słynnej moskiewskiej uczelni artystycznej Wchutiemas, chciałbym dodać kilka uwag. Otóż szkoła Wchutiemas (od 1926 r. Wchutiein) działała bez jakiegokolwiek programu nauczania, który próbowano zastąpić swobodną dyskusją między wykładowcami a studentami.

Polityka 20.2021 (3312) z dnia 11.05.2021; Do i od Redakcji; s. 91
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.