O Polityce

Orzeł Karskiego wręczony

Polityka

Za odwagę walki z niesprawiedliwością – tak Kapituła nagrody Orła Karskiego uzasadniła przyznanie tegorocznego wyróżnienia policjantowi Remigiuszowi Korejwo, który pierwszy podjął walkę o uwolnienie niesłusznie skazanego Tomasza Komendy. A także reżyserowi Janowi Holoubkowi, który tę historię pokazał w filmie. – To pokazuje, że trzeba walczyć, tak jak Jan Karski walczył o prawdę o ludobójstwie Żydów. Tu finał był pozytywny i Jan Karski gdzieś tam się uśmiecha i akceptuje tę decyzję – powiedział Waldemar Piasecki, sekretarz Jana Karskiego, podczas uroczystości wręczenia nagrody, która odbyła się 31 sierpnia w kawiarni Nowy Świat Muzyki w Warszawie.

Polityka 37.2021 (3329) z dnia 07.09.2021; Do i od Redakcji; s. 91
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.