O Polityce

Pamięci Jana Lityńskiego

Mural Jana Lityńskiego autorstwa Bruno Neuhamera. Mural Jana Lityńskiego autorstwa Bruno Neuhamera. wola.waw.pl

Wraz z Wolskim Centrum Kultury zapraszamy na uroczystość pod hasłem „Wolność kocham i rozumiem: Jan Lityński i Komitet Obrony Robotników”, poświęconą pamięci człowieka, który budował fundamenty wolnej i demokratycznej Polski. Część pierwsza odbędzie się w niedzielę 26 września o godz. 15 na skrzyżowaniu al. Solidarności i ul. Towarowej. W trakcie uroczystości nastąpi odsłonięcie muralu Jana Lityńskiego autorstwa Bruno Neuhamera. Głos zabiorą przedstawiciele władz, autor muralu oraz organizatorzy. Pierwszą część wydarzenia zakończy koncert Jacka Kleyffa.

Następnie w Amfiteatrze Wolskiego Centrum Kultury w Parku Sowińskiego (ul. Elekcyjna 17) o godz. 17 rozpocznie się debata „Wolność kocham i rozumiem” z udziałem: Bronisława Komorowskiego, Agnieszki Holland, Ludwiki Wujec, Danuty Stołeckiej, Beaty Moskal-Słaniewskiej i Seweryna Blumsztajna. Po niej zaś – koncert Jazz Bandu Młynarski-Masecki oraz występ Volnego Choru z Białorusi.

W trakcie wydarzenia odbędzie się prapremiera książki autorstwa Jana Lityńskiego „Ucieczka do wolności. Autobiografia” (oficjalna premiera: 29 września).

Polityka 39.2021 (3331) z dnia 21.09.2021; Do i od Redakcji; s. 99
Reklama