O Polityce

Malarii nie wywołuje wirus

Polityka

Zamieszczona w numerze 42. na s. 11 nota „Cios w malarię” mogła sugerować, że malarię wywołuje wirus. Tymczasem jest to choroba pasożytnicza, wywoływana u ludzi przez pięć gatunków zarodźców przenoszonych przez samice komarów widliszków: Plasmodium falciparum (zarodziec sierpowaty), P. vivax (zarodziec ruchliwy), P. malariae (zarodziec pasmowaty), P.

Polityka 44.2021 (3336) z dnia 26.10.2021; Do i od Redakcji; s. 99
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.