O Polityce

Kto przyznaje pokojowego Nobla

Medal noblowski. Medal noblowski. Shutterstock

Dziękuję za (jak zwykle) interesujący i dający do myślenia 42. numer POLITYKI! Małe sprostowanie: Pokojowej Nagrody Nobla nie przyznaje Akademia Szwedzka (tak w skądinąd pożytecznym felietonie Anny Dziewit-Meller „Po kogo idą”), lecz Norweski Komitet Noblowski (Den Norske Nobelkomite), pięcioosobowe gremium powołane przez norweski parlament.

KRZYSZTOF BAK
PROFESOR LITERATUROZNAWSTWA
UNIWERSYTET SZTOKHOLMSKI & UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI

Polityka 44.2021 (3336) z dnia 26.10.2021; Do i od Redakcji; s. 99
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.