O Polityce

Moralność bez bogów

Chciałem odnieść się do rozmowy Jacka Żakowskiego z prof. Johnem Grayem „Koty nie mają bogów” (POLITYKA 44). Poruszono w niej temat religii i ich wpływu na moralność – bardzo interesujący, jednak z niektórymi wypowiedziami profesora się nie zgadzam. Konkretnie: nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że chrześcijaństwo przyniosło moralność, jaką dzisiaj znamy, a systemy przedchrześcijańskie były niemoralne.

Polityka 46.2021 (3338) z dnia 08.11.2021; Do i od Redakcji; s. 98
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.