O Polityce

POLITYKA do słuchania

Polityka

Wciąż rozwijamy listę podkastów, w których można posłuchać dziennikarzy naszego tygodnika w rozmowach z ciekawymi gośćmi. Do „Tematu tygodnia” prowadzonego przez redaktora naczelnego Polityki.pl Łukasza Lipińskiego oraz rozmów i recenzji dziennikarzy działu kultura („Kultura na weekend”, „Podkast Seryjny”) dołączyła „POLITYKA o historii”.

Tu gospodarzami będą Agnieszka Krzemińska, dziennikarka działu naukowego naszego tygodnika oraz portalu projektpulsar.pl, a od jesieni dr hab. Marcin Zaremba, historyk i juror Nagród Historycznych POLITYKI. Punktem wyjścia będą „Pomocniki Historyczne”, ale pojawią się także rozmowy o ważnych książkach i debatach historycznych. Wraz z zaproszonymi gośćmi – historykami archeologami, kulturoznawcami, historykami sztuki, lingwistami i innymi badaczami przeszłości – prowadzący będą podróżować po różnych epokach i miejscach na globie.

Zapraszamy także na portal naukowy projektpulsar.pl, który może się pochwalić różnorodną ofertą podkastową ze wszystkich dziedzin nauki.

Rozmowy POLITYKI można znaleźć na: polityka.pl/podkasty oraz na Spotify.com, Apple Podcasts i Google Podcasts.

Polityka 31.2022 (3374) z dnia 26.07.2022; Do i od Redakcji; s. 90
Reklama