Podkast Batory w Polityce
Młodzi a polityka. Czym różnią się od starszych, czego oczekują?
O zaangażowaniu politycznym młodych Polaków, ich sympatiach oraz oczekiwaniach wobec polityki. Rozmowa dr Łukasza Pawłowskiego z dr Pawłem Marczewskim.
O zaangażowaniu politycznym młodych Polaków, ich sympatiach oraz oczekiwaniach wobec polityki. Rozmowa dr Łukasza Pawłowskiego z dr Pawłem Marczewskim.
W „Kulturze na weekend” rozmawiamy z laureatem Paszportu POLITYKI Jakubem Skrzywankiem o naprawianiu świata w teatrze.
Rosjanie w ostatnich dniach intensywniej atakują ukraińskie pozycje, zwłaszcza w Donbasie. Przyspieszyli wiosenną ofensywę? Czy Ukraińcy są przygotowani? Rozmowa z Piotrem Łukasiewiczem.
Dlaczego nowelizacja nie spełnia standardów rzetelnej legislacji? Rozmowa Krzysztofa Izdebskiego z dr hab. Agnieszką Frąckowiak-Adamską.
Dlaczego kanclerz Olaf Scholz ociągał się z wysłaniem czołgów na Ukrainę? I co będzie dalej po podjęciu tej decyzji? Rozmowa z Piotrem Burasem z EFCR.
Najbliższe dwa lata Jan Holoubek, laureat Paszportu POLITYKI, spędzi na planie. Zarówno filmowym, jak i serialowym. I opowiada o tym w naszym kulturalnym podkaście.
O osobowości komunistycznego dyktatora Marcin Zaremba rozmawia z historykiem dr. Konradem Rokickim i psychologiem dr. Mateuszem Płatosem.
Ekranizacja takiej gry jak „The Last of Us” właściwie nie powinna się udać. A jednak się udała. Jakim przełomem była ta gra i jak przenosi na mały ekran wątki fabularne, ale i całą swoją filozofię?
W jakiej konfiguracji opozycja demokratyczna przystąpi do jesiennych wyborów do Sejmu i Senatu? Czy jest wciąż szansa na wspólną listę? Rozmowa z politolożką dr Anną Materską-Sosnowską.
O niemieckim wsparciu dla Ukrainy, zmieniającym się stosunku Niemiec do Rosji oraz powodach ociągania się z dostawą czołgów Leopard dla Ukrainy.
Specjalne wydanie podkastu „Kultura na weekend” poświęcamy jak co roku laureatom Paszportów POLITYKI. Przyglądamy się tegorocznej gali i próbujemy przewidzieć dalsze losy zwycięzców.
Skąd wziął się Mick Herron, jak trafił do grona najpopularniejszych autorów powieści szpiegowskich? Oraz jak wypada Gary Oldman w roli Jacksona Lamba.
Proponowane zmiany, jak przekonują autorzy projektu, mają zapewniać jak najwyższy poziom frekwencji wyborczej w nadchodzących wyborach. Dlaczego eksperci oceniają ten projekt negatywnie?
Rynek imprez na żywo nie tylko się odmroził po pandemii, ale zanotował wyniki lepsze niż przed nią. Tylko czy da sobie radę z inflacją?
Dlaczego „Miasteczko Twin Peaks” to najważniejszy serial w historii telewizji i jak wpływał na wyobraźnię młodych ludzi z małego miasteczka na południu Polski.
Trzy czwarte Polaków uważa, że tegoroczne wybory do Sejmu są równie ważne lub nawet ważniejsze niż głosowanie w 1989 r. A kto ma większe szanse wygrać? PiS czy opozycja? Rozmowa z Mariuszem Janickim.
Czym jest toast? Po co go wznosimy? Jak go stworzyć i jak działa? Rozmowa z prof. Jackiem Wasilewskim.
Rozmowy dziennikarzy „Polityki”, nie tylko o polityce. Co tydzień wybieramy jeden najważniejszy temat.
Co obejrzeć i przeczytać, czego posłuchać? Dziennikarze kulturalni „Polityki” dyskutują o premierach i wydarzeniach.
Edwin Bendyk, prezes Fundacji Batorego, rozmawia z gośćmi o szansach i wyzwaniach, jakie przed nami stoją.
Felietony, recenzje, rozmowy o serialowych premierach i klasykach.
Zapraszamy do słuchania naszego nowego podkastu „Polityka o historii”. Prowadzący wraz z zaproszonymi gośćmi – głównie historykami, archeologami, kulturoznawcami, historykami sztuki, lingwistami i innymi badaczami przeszłości – będą podróżować po różnych epokach i miejscach na globie.
Seria podkastów Agaty Passent o złych decyzjach w życiu prywatnym, pracy, polityce, nauce. Dlaczego je podejmujemy, jakie są ich konsekwencje? Na początek rozmowy z Grzegorzem Kalinowskim o nieudanych wojnach Rosji. Dlaczego w Rosji wojna jest otoczona takim kultem. I czy rosyjskiego władcę ogranicza tylko biologia?