O Polityce

Nagroda dla Marcina Bondarowicza

Nagroda główna w tegorocznej edycji Międzynarodowego Salonu Rysunku Prasowego i Sztuk Wizualnych. Nagroda główna w tegorocznej edycji Międzynarodowego Salonu Rysunku Prasowego i Sztuk Wizualnych. Polityka

Miło nam poinformować, że współpracujący z POLITYKĄ rysownik i ilustrator Marcin Bondarowicz kolejny raz został doceniony i nagrodzony – tym razem ilustracja jego autorstwa zdobyła nagrodę główną Award of Excellence w tegorocznej edycji Międzynarodowego Salonu Rysunku Prasowego i Sztuk Wizualnych w Timişoarze (Rumunia). Nagrodzona praca była ilustracją artykułu Konstantego Geberta „Ciąg dalszy nastąpił” (POLITYKA 16).

„Ważne, by mieć coś do powiedzenia i mówić to wyraźnie z przekonaniem. Rysunki satyryczne, sarkastyczne ilustracje lub, jak określają je niektórzy, rysunki filozoficzne to dziedzina o szczególnym zasięgu i możliwościach oddziaływania. Walory te brzmią najpełniej w twórczości o tematyce społecznej i politycznej. Takie też prace zgłosiłem do tegorocznej dziesiątej edycji Międzynarodowego Salonu Rysunku Prasowego” – tłumaczył Bondarowicz.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 525 artystów z ponad 50 krajów. Organizatorem jest Muzeum Narodowe Banatu w Timișoarze, Stowarzyszenie Rysowników Rumuńskich oraz Fundacja Popa’S.

Polityka 45.2022 (3388) z dnia 31.10.2022; Do i od Redakcji; s. 90
Reklama