O Polityce

Pulsar w Katowicach

6. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE. 3–5 grudnia 2022 r. 6. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE. 3–5 grudnia 2022 r. materiały prasowe

Kto 4 i 5 grudnia będzie gościł na Śląskim Festiwalu Nauki KATOWICE organizowanym przez śląskie uczenie, których liderem jest Uniwersytet Śląski, ten spotka ekipę Pulsara. Wybieramy się bowiem do Katowic i to w doborowym towarzystwie: na naszej scenie pojawią się związani z naszym portalem uczeni i popularyzatorzy.

Zaplanowaliśmy trzy debaty. W niedzielę z dr. Tomaszem Millerem i dr hab. Agnieszką Kloch porozmawiamy o tym, czy w matematyce i biologii istnieje coś takiego jak Teoria Wszystkiego. A z dr. Sebastianem Szymańskim i dr. Pawłem Boguszewskim zastanawiać się będziemy nad tym, czy sztuczna inteligencja jest obdarzona moralnością. W poniedziałek zaś Jędrzej Winiecki i prof. Marek Biesiada odpowiedzą, jak nauka obywatelska sprawdza się w dziedzinach przyrodniczych i astronomii. Pytać będą Karol Jałochowski i Katarzyna Czarnecka.

Zapraszamy także na wykłady. Współpracownik Pulsara biolog środowiskowy Piotr Panek, który monitorował dla nas sytuację na Odrze, ostrzeże przed tym, co grozi innym naszym rzekom. Dr Jakub Ciążela, finalista Nagród Naukowych POLITYKI wytłumaczy, jak poszukiwania na dnie oceanów mają się do wypraw na Marsa.

Wystąpią także nasi dziennikarze. Agnieszka Krzemińska opowie o najważniejszych polskich odkryciach archeologicznych ostatnich 20 lat. Marcin Rotkiewicz o tym, skąd wziął się radykalny opór przeciw GMO. Paweł Walewski przeprowadzi was przez gąszcz fake newsów, w którym pisząc o medycynie, porusza się na co dzień. A Marta Alicja Trzeciak – przez tajemnice wieku ludzkich organów.

Do zobaczenia w Katowicach.

REDAKCJA

Więcej informacji i pełny program 6. Śląskiego Festiwalu Nauki można znaleźć na stronie: https://www.slaskifestiwalnauki.pl/program

POLITYKA, Wiedza i Życie, Świat Nauki oraz Pulsar są patronami medialnymi festiwalu.

Odwiedź nas na „scenie Pulsara”: https://www.slaskifestiwalnauki.pl/hol-gorny-mck-scena-pulsar

Polityka 49.2022 (3392) z dnia 29.11.2022; Do i od Redakcji; s. 107
Reklama
Reklama