O Polityce

POLITYKA o historii: nowe odcinki podkastu

Polityka

Lato w pełni, dlatego przygotowaliśmy dla Państwa aż trzy rozmowy o tematyce historycznej – idealne do słuchania na plaży lub w drodze na wakacje.

Najdłuższa rzeka w Polsce miała ogromny wpływ na historię naszego kraju. A miałaby jeszcze większy, gdyby nie była tak kapryśna – dzika, piękna i zaborcza. O tym właśnie Agnieszka Krzemińska rozmawia z prof. Andrzejem Chwalbą, autorem książki „Wisła. Biografia rzeki”, historykiem z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z kolei prof. Marcin Zaremba, zwykle występujący jako gospodarz podkastu, napisał książkę o latach 70. „Wielkie rozczarowanie. Geneza rewolucji Solidarności”. Stąd tym razem wystąpi w roli gościa, a przepytywał go będzie prof. Wiesław Władyka.

Do kompletu mamy jeszcze podkast o dzieciństwie w czasach Gomułki i Gierka, wolności bez kontroli dorosłych oraz rozpowszechnionej wobec dzieci i między nimi przemocy. O tym właśnie opowiada prof. Marcinowi Zarembie historyczka prof. Barbara Klich-Kluczewska.

Rozmowy POLITYKI – nie tylko zresztą o tematyce historycznej – znajdą Państwo na polityka.pl/podkasty, a także na: Spotify.com, Apple Podcasts i Google Podcasts.

Polityka 29.2023 (3422) z dnia 11.07.2023; Do i od redakcji; s. 91
Reklama
Reklama