XXIX sympozjum naukowe z cyklu "Współczesna Gospodarka i Administracja Publiczna"
Od 22 do 24 maja w Hotelu Hyrny w Zakopanem odbędzie się XXIX sympozjum naukowe z cyklu 'Współczesna Gospodarka i Administracja Publiczna'.

Sympozjum organizowane jest przez Fundację Gospodarki i Administracji Publicznej oraz Katedrę Gospodarki i Administracji Publicznej (GAP) Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Pomysłodawcą i gospodarzem sympozjum jest prof. dr hab. Jerzy Hausner, kierownik Katedry Gospodarki i Administracji Publicznej.

Tematami najbliższej konferencji są: „Bezpieczeństwo żywnościowe - wymiar krajowy, unijny, globalny" oraz „USA".

To cykliczne spotkanie przybiera formę wykładów oraz dyskusji panelowych z udziałem ekspertów z wybranych dziedzin, wzbogaconych o prezentację filmu dokumentalnego, debatę oksfordzką, a kierowane jest przede wszystkim do studentów specjalności Gospodarka
i Administracja Publiczna Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
Ponadto w sympozjum biorą udział przedstawiciele administracji rządowej, samorządowej, przedsiębiorstw sektora publicznego i przedsiębiorców prywatnych, świata nauki, kultury oraz mediów. Zaproszenia kierowane są zawsze do wybitnych ekspertów z dziedzin, w obszarze których toczą się dyskusje, a którzy przybliżają uczestnikom praktyczne aspekty funkcjonowania przede wszystkim współczesnej gospodarki i administracji publicznej.
Sympozjum z cyklu „Współczesna Gospodarka i Administracja Publiczna" na przestrzeni ostatnich lat uzyskało wysoką rangę przede wszystkim za sprawą zapraszanych przez nas gości. Dotychczas sympozja uświetnili swoją obecnością m.in.: Aleksander Kwaśniewski, Marek Belka, Grzegorz Kołodko, Wiesław Kaczmarek, Jan Czekaj, Mirosław Handke, Janina Ochojska, Dariusz Rosati, Danuta Hübner, Marek Pol, Józef Oleksy, Andrzej Celiński, Jarosław Kalinowski, Henryka Bochniarz, Wiesław Rozłucki, Jan Rokita, Michał Kleiber, Jacek Piechota, Jacek Żakowski, Janina Paradowska, Izabela Jaruga-Nowacka, Magdalena Środa, Irena Eris, Zbigniew Religa, Jerzy Miller, ks. Adam Boniecki, Michał Boni, Leszek Balcerowicz, bp Tadeusz Pieronek, Stanisław Kluza, Jan Krzysztof Bielecki, czy Tadeusz Mazowiecki.
Wypracowana dotychczas formuła sympozjów powoduje, że cieszą się one ogromnym zainteresowaniem ze strony zaproszonych gości i wykładowców, studentów, kadry naukowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz innych uczelni wyższych. Sympozja stały się bowiem atrakcyjną formą edukacji, która doskonale uzupełnienia tradycyjny system kształcenia.

Więcej informacji o sympozjum można znaleźć na stronach internetowych organizatorów: www.gap.uek.krakow.pl oraz www.fundacja.e-gap.pl 

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną