Warszawa Singera. VI Festiwal Kultury Żydowskiej
Już po raz szósty w Warszawie odbędzie się Festiwal Kultury Żydowskiej. Przez te kilka dni ulica Próżna i Plac Grzybowski będą rozkoszować przechodniów klimatem kultury żydowskiej, zarówno tej sentymentalnej, przedwojennej, jak i tej współczesnej.

Tradycja przekazywana od pokoleń będzie mieszała się z twórczością współczesnych pokoleń. W trakcie festiwalu będzie rozbrzmiewać muzyka klezmerska, śpiew synagogalny, ponadto odbędą się projekcje filmowe, warsztaty oraz sztuki uliczne.


30 sierpnia w godzinach 13-17 na skwerze przed Teatrem Żydowskim odbędzie się Rodzinny piknik z Singerem. Dzieci będą miały okazje budować miasteczko z klocków Lego, uczestniczyć w programie animacyjnym „Dotknij Tałes"- to niezwykła gra edukacyjna przybliżająca świat kultury żydowskiej. Wspólnie z Magdą Gessler odbędzie się gotowanie potraw kuchni żydowskiej. Wśród wielu atrakcji znajdzie się malowanie twarzy, tworzenie koszulek z własnym imieniem w jidisz oraz wspólne tworzenie bajek.
Program Festiwalu Singera obfituje w szereg ciekawych warsztatów i wykładów na temat kultury Żydowskiej min. „Żydowskie laboratorium edukacji", warsztaty plastyczne „Mizrach", „Zingeże Mir a Lidele in Jidisz" warsztat plastyczny.


Projekt ARKA to wydarzenie edukacyjno-kulturalne zorganizowane przez Beit Warszawa we współpracy z różnymi instytucjami w czterech miastach w Polsce: Warszawie, Lublinie, Wrocławiu i Częstochowie. W każdym z miast stworzono grupy dzieci i młodzieży, które przez kilka miesięcy pracowały nad przygotowywaniem spektaklu teatralnego. Przedmiotem pracy były teksty i tematy biblijne (m. in. Pieśń nad Pieśniami, księga Koheleta) oraz historie kreowane przez uczestników w oparciu o ich własne doświadczenia. Praca łączy w sobie rozmaite dziedziny sztuki: teatr, taniec, śpiew, malarstwo oraz video-art.


Dla tych których pasjonuje język jidysz przygotowano specjalne warsztaty pt. „ABC języka jidysz"


Organizator: Fundacja Shalom.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną