Batory w Polityce

Batory w Polityce. Odc. 72

Czy Polska jest humanitarnym supermocarstwem?

Dziś rozmawiamy z dr Karoliną Podgórską o wnioskach z raportu „Polska Szkoła Pomagania”, który opisuje doświadczenia organizacji społecznych w pomaganiu uchodźcom.

Polacy wykazali się ogromną mobilizacją i zaangażowaniem w pomoc osobom uciekającym przed wojną w Ukrainie. Dlaczego znajomość lokalnego kontekstu jest ważna, jeśli chodzi o działalność dużych organizacji humanitarnych w Polsce? Czy można spodziewać się bardziej kompleksowej polityki państwa w integracji uchodźców? Rozmowa dr. Pawła Marczewskiego z dr Karoliną Podgórską na temat wniosków z raportu „Polska Szkoła Pomagania”, który opisuje doświadczenia organizacji społecznych w pomaganiu uchodźcom.

Cieszymy się, że słuchasz naszych podcastów. Powstają one również dzięki wsparciu naszych cyfrowych prenumeratorów. Aby w pełni skorzystać z możliwości słuchania i czytania tekstów naszych autorów z bieżących i archiwalnych wydań Polityki i wydań specjalnych dołącz do grona prenumeratorów Polityka.pl.

Ukraińcy przyjeżdżający do Polski po rosyjskiej napaści na ich kraj.mat. pr.Ukraińcy przyjeżdżający do Polski po rosyjskiej napaści na ich kraj.

Reklama
Reklama