Kultura na weekend

Kultura na weekend. Odc. 9

Najdłuższy poniedziałek polskiej kultury

Fala odwołań trwa. Ale co się kryje za samymi odwołaniami i przesunięciami? Jaki wpływ na polskie kino, teatr i na rynek koncertowy będzie miała pandemia koronawirusa?

Festiwal Millennium Docs Against Gravity, koncert Santany, Festiwal Ludwiga van Beethovena, Misteria Paschalia, premiery kinowe... Codziennie dostajemy nowe informacje o przesuniętych lub odwołanych imprezach kulturalnych. Kina i teatry przeżywają bolesny ekonomicznie i artystycznie okres zamknięcia. Jaki wpływ ta sytuacja będzie miała na poszczególne dziedziny? Czy festiwale – masowo przenoszone na jesień – zaczną się wzajemnie zjadać? Czy kultura w przyspieszonym tempie zacznie przechodzić na streaming? Rozmawiają o tym w najnowszym podkaście „Polityki” Aneta Kyzioł, Bartek Chaciński i Janusz Wróblewski. To podkast na bardzo długi weekend, albo – jeśli na to popatrzeć z punktu widzenia kultury – bardzo długi poniedziałek.

Jaki wpływ na polskie kino, teatr i na rynek koncertowy będzie miała pandemia koronawirusa?Oscar Keys/UnsplashJaki wpływ na polskie kino, teatr i na rynek koncertowy będzie miała pandemia koronawirusa?

Więcej na ten temat
Reklama
Reklama