Temat tygodnia

Temat tygodnia. Odc. 158

PrzyPiSy Jerzego Baczyńskiego, czyli krótki kurs historii PiS

Co już zapomnieliśmy z ośmiu lat rządów PiS? Dlaczego obecna opozycja przegrała w 2015 r.? Jak Jarosław Kaczyński budował swój system i dlaczego do tej pory go nie domknął? Rozmowa z Jerzym Baczyńskim, redaktorem naczelnym „Polityki”.

Książka Jerzego Baczyńskiego „PrzyPiSy, czyli krótka historia ośmiu długich lat” ukazała się właśnie razem z najnowszym numerem „Polityki”. Łukasz Lipiński rozmawia z autorem przede wszystkim o pierwszych latach PiS, gdy wykuwał się system Kaczyńskiego. O wygranych przez PiS wyborach prezydenckich i parlamentarnych, o pierwszych atakach na Trybunał Konstytucyjny i sądy, o pierwszych protestach i ich ignorowaniu przez rząd oraz o tym, jak stopniowo prezes partii budował model oparty na propagandzie i centralizacji ośrodka politycznego, który likwidował kolejne gniazda oporu społecznego. Lektura obowiązkowa przed wyborami 15 października!

„PrzyPiSy” weszły do sprzedaży w wybranych kioskach i salonach prasowych 20 września razem z częścią nakładu tygodnika „Polityka”. Książkę można też kupić w księgarniach i w formie ebooka i zamówić w sklepie internetowym „Polityki”.

.Polityka.

Reklama
Reklama