Pomocnik Historyczny

Z punktu widzenia Anglosasów

Sojusz Anglików i Amerykanów

Franklin D. Roosevelt i Winston Churchill na pokładzie pancernika „Prince of Wales”, gdzie przyjęli Kartę Atlantycką, 10 sierpnia 1941 r. Franklin D. Roosevelt i Winston Churchill na pokładzie pancernika „Prince of Wales”, gdzie przyjęli Kartę Atlantycką, 10 sierpnia 1941 r. Corbis
Gdy kontynent europejski legł u stóp Adolfa Hitlera, sprzymierzonego z Józefem Stalinem, kluczowymi postaciami w dziele przeciwstawienia się Niemcom stali się premier Wielkiej Brytanii Winston S. Churchill i prezydent USA Franklin D. Roosevelt.
Wyzwoliciele świata, plakat z portretami prezydenta Roosevelta i premiera Churchilla, flagami sojuszników i sceną zatapiania japońskiego pancernika.Corbis Wyzwoliciele świata, plakat z portretami prezydenta Roosevelta i premiera Churchilla, flagami sojuszników i sceną zatapiania japońskiego pancernika.

Wojna z Hitlerem, oferta dla Stalina. Jeszcze rok wcześniej wydawało się, że kariera polityczna tego konserwatysty, a wcześniej liberała skończyła się. Wybuch wojny i słabe przywództwo Neville’a Chamberlaina wraz z porażką brytyjską w Norwegii wyniosły jednak Winstona S. Churchilla do władzy. Ten zaciekły antykomunista był co najmniej od końca 1938 r. zwolennikiem poglądu że bez współpracy ze Związkiem Sowieckim nie uda się powstrzymać ekspansji Hitlera. Od sierpnia 1939 r.

Pomocnik Historyczny „Operacja Barbarossa” (100183) z dnia 14.06.2021; Od sierpnia września ‘39 do czerwca ‘41; s. 51
Oryginalny tytuł tekstu: "Z punktu widzenia Anglosasów"
Reklama