Pomocnik Historyczny

Autorzy

Polityka

Albert Borowiecki – analityk Instytutu Badań Chin Współczesnych, absolwent szkoły języka chińskiego Uniwersytetu SWPS.

Ksawery Burski – dyplomata, znawca Chin współczesnych i kultury chińskiej. Były ambasador RP w Indonezji, Singapurze i w ChRL. Prowadzi zajęcia m.in. w SWPS. Autor książki „Tradycje i sztuka kulinarna Chin”.

Włodzimierz Cieciura – dr, wykładowca w Zakładzie Sinologii, Wydział Orientalistyczny UW.

Krzysztof Gawlikowski – prof. dr hab., politolog i historyk, był kierownikiem Centrum Cywilizacji Azji Wschodniej Uniwersytetu SWPS, założycielem Centrum Badań Azji Wschodniej w Instytucie Studiów Politycznych Pan oraz pisma „Azja-Pacyfik”. Autor licznych publikacji dotyczących chińskiej myśli klasycznej (w tym strategicznej Sunzi), przemian społecznych i kulturowych Chin nowożytnych, a także porównań cywilizacji konfucjańsko-buddyjskiej i zachodniej.

Katarzyna Golik – dr, adiunkt w Instytucie Studiów Politycznych PAN, orientalistka i ekonomistka. Autorka artykułów dotyczących procesów społecznych, politycznych i gospodarczych oraz książki „Adaptacja Mongołów do chińskiego systemu politycznego”.

Bogdan Góralczyk – prof. dr hab., zatrudniony w Centrum Europejskim UW, którego do niedawna był dyrektorem. Politolog, sinolog, publicysta i dyplomata. Były ambasador RP w państwach Azji (Tajlandia, Filipiny i Mjanma-Birma). Autor wielu prac i książek, w tym tryptyku, na który składają się tomy: „Wielki Renesans. Chińska transformacja i jej konsekwencje”, „Nowy Długi Marsz. Chiny ery Xi Jinpinga” i „Chiński Feniks. Paradoksy wchodzącego mocarstwa”.

Pomocnik Historyczny „Historia Chińczyków wydanie II” (100198) z dnia 18.07.2022; Wstęp; s. 4
Reklama