Pomocnik Historyczny

Autorzy

Humanoidalny robot z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Ma 190 cm wzrostu, waży 100 kg, wyposażony jest w sztuczną inteligencję i porozumiewa się ze światem za pomocą modelu językowego GPT3 (Generative Pre-trained Transformer). Humanoidalny robot z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Ma 190 cm wzrostu, waży 100 kg, wyposażony jest w sztuczną inteligencję i porozumiewa się ze światem za pomocą modelu językowego GPT3 (Generative Pre-trained Transformer). Piotr Molęcki / Forum

Teresa Borawska – dr hab., prof. Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, autorka książki „Mikołaj Kopernik i jego świat. Środowisko, przyjaciele, echa wielkiego odkrycia”.

Karin Friedrich – prof., niemiecka historyczka, pracuje na Uniwersytecie Aberdeen King’s College, zajmuje się m.in. historią idei politycznych, autorka książki „Inne Prusy”.

Andrzej Hołdys – geograf, stały współpracownik miesięcznika „Wiedza i Życie” i portalu popularnonaukowego Pulsar.

Andrzej Krajewski – dr, historyk, popularyzator wiedzy.

Agnieszka Krzemińska – archeolożka, popularyzatorka wiedzy, publicystka POLITYKI.

Hubert Łaszkiewicz – dr hab., kierownik Katedry Historii Europy Wschodniej Instytutu Historii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, interesuje się m.in. historią idei i religii.

Krzysztof Mikulski – prof. dr hab., pracuje w Instytucie Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, autor książki „Mikołaj Kopernik. Środowisko społeczne, pochodzenie i młodość”.

Maria Poprzęcka – prof. dr hab., historyczka sztuki, pracuje na Wydziale Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego.

Tomasz Targański – historyk i popularyzator wiedzy, współpracownik POLITYKI.

Robert Traba – prof. dr hab., historyk, politolog i kulturoznawca, pracownik Instytutu Studiów Politycznych PAN.

Piotr Węcowski – dr hab., prof. Wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego, zajmuje się historią Polski czasów Jagiellonów.

Pomocnik Historyczny „Kopernik nieznany” (100209) z dnia 15.05.2023; Wstęp; s. 106
Reklama