Szkoda czasu na złe wybory
Piękna Gallery, miejsce dla klasyków współczesności
Piękna Gallery powstała w 2015 r. Sztuka, którą poleca, to dzieła klasyków współczesności: Fijałkowskiego, Krygiera, Markowskiego, Pągowskiej..., i wyrastające z tej tradycji prace artystów młodszego pokolenia, m.in. Jakuba Słomkowskiego czy Łukasza Patelczyka. Twórczość tych pierwszych już zweryfikował rynek sztuki, muzea i galerie, a inwestowanie w ich prace jest bezpieczne. Proces weryfikacji osiągnięć tych drugich dokonuje się na naszych oczach. Dobrze więc mieć zaufanego przewodnika. Taką pomoc także oferuje Piękna Gallery, chociażby przygotowując Aukcje New Masters, w których ofercie znajdują się tylko starannie wyselekcjonowane dzieła, zwykle nie więcej niż 30 obiektów.
Związani z Piękna Gallery artyści goszczą też w jej filii za oceanem. Nie przypadkiem. Sławomir Górecki od ponad 30 lat żyje w Nowym Jorku i to w tym mieście, na modnym obecnie Brooklynie, założył w 2017 r. Green Point Projects. A że kieruje się zasadą: jak pracować to z najlepszymi, w projekcie uczestniczy Marek Bartelik, ceniony historyk sztuki, przewodniczący AICA International (2011–2017), który do tej pory był kuratorem kilku wystaw w Green Point Projects. Sukcesem okazała się już inauguracyjna wystawa „A Young Man Plans a Voyage” Stanisława Fijałkowskiego. Portal Artnet wymienił ją jako jedną z siedmiu najciekawszych wystaw do obejrzenia w Nowym Jorku.
W warszawskiej siedzibie Piękna Gallery, przy ulicy Emilii Plater 10, dobrych kolekcjonerskich wyborów pomagają dokonywać historyk sztuki Stefania Olbrycht oraz Przemysław Kasztelewicz. Oboje specjalizują się w polskiej sztuce powojennej. Koordynują też pracę nowojorskiej filii Piękna Gallery.