Być może źródłem nowej fali popularności meblościanek – tych oryginalnych z PRL oraz tych wymyślanych na nowo – jest po prostu polski sentyment.
Testa di Moro i pigna siciliana w „Białym Lotosie” działają jak alegoria, naświetlają ukryte znaczenia. A w zbliżającym się okresie wakacyjnych podróży mogą służyć jako inspiracja w kwestiach wnętrzarskich i prezentowych.
Talerz, kruchy i po przejściach, okazał się ładnym przedmiotem, ale i pojemną metaforą.
Chciała się skupić na projektowaniu przemysłowym, ale poszła za głosem intuicji, w stronę rzemiosła i sztuki. Wymyśla rzeczy, które opowiadają historie jak z baśni, a przy tym angażują zmysły, by być tu i teraz.
Jakie związki łączą Kraków z designem? Okazuje się, że niemałe.
Chociaż jeszcze nie możemy pochwalić się charakterystycznym polskim designem, mamy już świetnych projektantów i firmy, które chętnie z nimi współpracują. Przybywa również klientów, którzy cenią wzornictwo nie tylko dobre, ale i zrównoważone.
Jasno i elegancko, bez przepychu i przesady, za to z troską o środowisko i dobre materiały – ta recepta pozwoliła skandynawskiemu stylowi zachwycić świat. Po pandemii stanie się jeszcze atrakcyjniejszy.
Skandynawski design, polska szkoła plakatu, najlepiej zaprojektowane osiedla, budynki wpisane w krajobraz. O tym w nowym wydaniu „Salonu” już 24 marca.
Uczestnicy tygodnia designu w Mediolanie na słynny dylemat „mieć czy być?” zgodnym chórem zwykle odpowiadali: „Mieeeć!!!”. Ostatnio ów chór brzmi wyjątkowo nieczysto.
Na targach Ambiente 2019 we Frankfurcie zadebiutowała marka KROSNO D’SIGN. Pod skrzydłami legendarnej huty powstawać będzie luksusowe szkło, takie jak zaprojektowana przez Karima Rashida kolekcja „Sakred”.