Tygodnik Polityka

#WakacjezMarzena – internauci kpią z urlopu szefowej „Wiadomości” TVP

„Jakby co, to od wczoraj, jestem na urlopie” „Jakby co, to od wczoraj, jestem na urlopie” Twitter
Po tym, jak portal wirtualnemedia.pl podał informację o przymusowym urlopie Marzeny Paczuskiej, dziennikarka postanowiła przechytrzyć internautów. Ale ci, jak zwykle, trzymają rękę na pulsie i nie dali się wyprowadzić w pole.

„Jakby co, to od wczoraj jestem na urlopie” – napisała w niedzielę na Twitterze Marzena Paczuska, a do tweeta dołączyła zdjęcie z wakacji. Fotografia, jak się szybko okazało, pochodzi z folderu reklamowego sprzed dziesięciu lat. Urokliwy krajobraz włoskiej wyspy Ponza można znaleźć w serwisie Flickr.com, o czym poinformował jeden z internautów. Autorką zdjęcia jest francuska fotografka Marie Therese Magnan, której portfolio chronione jest prawami autorskimi, o czym szefowa „Wiadomości” prawdopodobnie nie wiedziała.

Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Fake'owe zdjęcia z wakacji podbijają Twitter, a na tablicach króluje hashtag #WakacjezMarzena.

Nieoficjalne informacje o przymusowym urlopie Marzeny Paczuskiej pojawiły się w niedzielę. Dziś wiadomo, że jej obowiązki przejął Grzegorz Pawelczyk, wiceszef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Pawelczyk będzie zarządzał „Wiadomościami” podczas urlopu Paczuskiej. Jak długo? Tego nie wiadomo. Za to internauci po raz kolejny udowadniają, że ich kreatywność nie ma granic.

Reklama

Czytaj także

Kraj

Wymarsz z religii

W szkołach średnich, w dużych miastach, uczestniczący w lekcjach religii to już mniejszość. Topniejąca z roku na rok.

Joanna Podgórska
01.12.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną