Historia

Przyjaciel z Getyngi

Prof. Rudolf von Thadden (1932-2015)

Rudolf von Thadden Rudolf von Thadden Ullstein Bild / BEW
Nieubłaganie kończy się kolejna epoka w dziejach Europy.

Znika pokolenie wojenne, które dobrze wiedziało, od czego się odbija i co chciało zbudować całkiem na nowo – zwłaszcza najtrudniejsze chyba sąsiedztwo w Europie, to polsko-niemieckie. Przed rokiem odszedł Richard von Weizsäcker, potem Władysław Bartoszewski. A teraz historyk z Getyngi prof. Rudolf von Thadden.

Zetknęliśmy się po raz pierwszy późnym latem 1981 r. w Berlinie Zachodnim i połączyła nas podobna przyjemność z podważania własnych narodowych schematów.

Polityka 49.2015 (3038) z dnia 01.12.2015; Historia; s. 63
Oryginalny tytuł tekstu: "Przyjaciel z Getyngi"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Wybuchowe wesele. Zostali bez domu i z kredytem na całe życie

W jednej chwili wesele Wawrzyniaków zamieniło się w koszmar. Każdego dnia nurtuje ich pytanie: jak tu obchodzić rocznicę?

Norbert Frątczak
18.07.2021