Historia

Prosto z książki

Wiwisekcja duszy

Autoportret z blizną, Roman Frister, Oficyna Wydawnicza Przybylik, Warszawa 2019, s. 464

Do swoich wspomnień Roman Frister, polski Żyd, izraelski pisarz i dziennikarz, autor POLITYKI i „Ha’aretz”, zaprasza czytelnika, nie dając mu złudzeń co do źródła zawartej w tytule blizny. Już na pierwszych stronach uderza odbiorcę opis niewolniczej pracy w starachowickim obozie, wszechobecny głód, śmierć ojca – wszystko to, czego mierząc się z literaturą dotyczącą Zagłady, możemy się spodziewać.

Polityka 22.2019 (3212) z dnia 28.05.2019; Historia; s. 59
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Skąd się biorą pioruny? Odpowiedź może zaskoczyć

Piorun pojawia się nagle, znika błyskawicznie i nie pozwala się łatwo zbadać. Skąd to budzące zachwyt i grozę zjawisko bierze energię oraz jak ją uwalnia? Odpowiedź może zaskoczyć.

Andrzej Hołdys
07.07.2020