Historia

Prosto z książki

materiały prasowe
materiały prasowe

Czerwiec radomski ’76

Na ścieżkach zdrowia, Teresa Ewa Opoka, Wydawnictwo IPN, Warszawa 2019, s. 280

Każdy z nas coś tam pamięta: bunt, zamieszki na ulicach Radomia, tzw. ścieżki zdrowia, represje i procesy. W odpowiedzi zawiązanie się KOR-u, który organizował akcje pomocy wysyłanej w różnych formach do Radomia. O niej, jej uczestnikach i bohaterach powstała duża już literatura. Teresa Ewa Opoka sięgając do swoich własnych wspomnień – a jest z Radomia – postanowiła zająć się samymi uczestnikami wydarzeń, ich przeżyciami, często bardzo dramatycznymi, oddać głos im oraz ich bliskim.

Polityka 26.2019 (3216) z dnia 25.06.2019; Historia; s. 69
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021