Historia

Historia prosto z książki

Prosto z książki

suricoma / PantherMedia
materiały prasowe

Esbecy od kuchni

Koniec imperium MSW. Transformacja organów bezpieczeństwa państwa 1989–1990, Tomasz Kozłowski, IPN, Warszawa 2019, s. 328

Poza śmiesznym podtytułem – „transformacja organów” – nic w tej książce bym nie zmienił. Autor rozpoczyna od okresu rewolucji Solidarności, gdy tekę ministra spraw wewnętrznych objął Czesław Kiszczak. W resorcie zaprowadził wojskowy dryl, oficerami z wojska obsadził wiele stanowisk. W okresie stanu wojennego jego ludzie pokazali, co to znaczy „bijące serce partii”.

Polityka 30.2019 (3220) z dnia 23.07.2019; Historia; s. 63
Oryginalny tytuł tekstu: "Historia prosto z książki"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Dramat zwierząt w przygranicznej strefie

Nikt naprawdę nie wie, ile zwierząt ginie na granicy polsko-białoruskiej. Ani też jak będą się rozmnażać, gdy ich ścieżki godowe zostaną przecięte murem. Ani na jakich zasadach strzelać będą w tym rejonie myśliwi, którzy już się szykują „na granicę”.

Agnieszka Sowa
25.10.2021