Historia

Historia prosto z książki

Prosto z książki

suricoma / PantherMedia
materiały prasowe

Esbecy od kuchni

Koniec imperium MSW. Transformacja organów bezpieczeństwa państwa 1989–1990, Tomasz Kozłowski, IPN, Warszawa 2019, s. 328

Poza śmiesznym podtytułem – „transformacja organów” – nic w tej książce bym nie zmienił. Autor rozpoczyna od okresu rewolucji Solidarności, gdy tekę ministra spraw wewnętrznych objął Czesław Kiszczak. W resorcie zaprowadził wojskowy dryl, oficerami z wojska obsadził wiele stanowisk. W okresie stanu wojennego jego ludzie pokazali, co to znaczy „bijące serce partii”.

Polityka 30.2019 (3220) z dnia 23.07.2019; Historia; s. 63
Oryginalny tytuł tekstu: "Historia prosto z książki"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Rynek

Jak PGNiG dosala Zatokę Pucką

Dlaczego mieszkańcom nadmorskiego Kosakowa przeszkadza, że morze jest słone?

Ryszarda Socha
12.11.2019