Historia

Historia prosto z książki

Prosto z książki

suricoma / PantherMedia
materiały prasowe

Panorama epidemii

Największa. Pandemia hiszpanki w progu niepodległej Polski, Łukasz Mieszkowski, Polityka, 2019, s. 256

Pandemia koronawirusa przypomniała o poprzedniczce sprzed stulecia wypartej ze zbiorowej pamięci. Trudno przecież konkurować ze zbrojną walką o granice. Żołnierze, chociaż poległo ich mniej, niż zmarło cywilów na grypę, doczekali się setek (jeśli nie tysięcy) upamiętnień. A jedyny polski „pohiszpankowy” pomnik, poświęcony zresztą też wojskowym, stoi w kanadyjskim Niagara-on-the-Lake.

Polityka 42.2020 (3283) z dnia 13.10.2020; Historia; s. 75
Oryginalny tytuł tekstu: "Historia prosto z książki"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Klasyki Polityki

Jak dzieci odczuwają i rozumieją ból?

Jeszcze na początku lat 80. uważano, że noworodki w ogóle nie odczuwają bólu! A ponieważ nie potrafią werbalnie wyrazić tego, co czują, nie dbano o ich komfort w szpitalach.

Paweł Walewski
08.08.1998