Historia

Historia prosto z książki

Prosto z książki

suricoma / PantherMedia
materiały prasowe

Kapłan i błazen

Jerzy Giedroyc, Stefan Kisielewski. Listy 1946–1991, Archiwum Kultury, Biblioteka Więzi, Warszawa 2021, s. 400

Kapłan i błazen – kapłan był zaprzeczeniem fanatyzmu i błazen – zaprzeczeniem nihilizmu i cynizmu, to byli dwaj ludzie, którzy zasłużyli na pomniki”. Tak podsumował Adam Michnik swoją przedmowę do zbioru listów Jerzego Giedroycia i Stefana Kisielewskiego pisanych w latach 1946–91. To kolejne zaświadczenie niezwykłej pracy epistolarnej wielkiego Redaktora, który redagował swoje wydawnictwa, bez przerwy korespondując ze swoimi autorami.

Polityka 9.2021 (3301) z dnia 23.02.2021; Historia; s. 67
Oryginalny tytuł tekstu: "Historia prosto z książki"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Skąd się biorą pioruny? Odpowiedź może zaskoczyć

Piorun pojawia się nagle, znika błyskawicznie i nie pozwala się łatwo zbadać. Skąd to budzące zachwyt i grozę zjawisko bierze energię oraz jak ją uwalnia? Odpowiedź może zaskoczyć.

Andrzej Hołdys
07.07.2020