Historia

Historia prosto z książki

Prosto z książki

suricoma / PantherMedia
materiały prasowe

Na przekór nacjonalistom

Polacy, nic się nie stało! Polemiki z Zagładą w tle, Jan Grabowski, Wydawnictwo Austeria, Kraków, Budapeszt, Syrakuzy 2021, s. 339

„Kłamstwo bez kary” – zaatakował niedawno na swojej okładce jeden z prawicowych tygodników. Karać chciał Jana Grabowskiego, historyka. Prawica nienawidzi profesora uniwersytetu w Ottawie za książki, w których w sposób udokumentowany pokazuje udział Polaków w Holokauście, za jego międzynarodową renomę i liczne publikacje na Zachodzie.

Polityka 14.2021 (3306) z dnia 30.03.2021; Historia; s. 81
Oryginalny tytuł tekstu: "Historia prosto z książki"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021