Historia

Historia prosto z książki

Prosto z książki

suricoma / PantherMedia
materiały prasowe

Malowane skrzydła

Walki powietrzne w obrazach, Piotr Górka, IPN Warszawa 2020, s. 171

Album podsumowuje 30 lat działań autora, specjalizującego się w dość popularnej na świecie dziedzinie malarstwa, w Polsce uprawianej przez zaledwie kilku popularyzatorów. Piotr Górka, absolwent krakowskiej ASP, postawił sobie za cel udokumentowanie czynów i upamiętnienie ludzi lotnictwa, przede wszystkim polskiego, w możliwie atrakcyjnej formie. Wydawać by się mogło, że wobec obfitości fotografii nie ma nic prostszego, niż je odtworzyć na płótnie.

Polityka 18.2021 (3310) z dnia 26.04.2021; Historia; s. 93
Oryginalny tytuł tekstu: "Historia prosto z książki"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

CZECHY: Bezlitośni komornicy

Huragan, który niedawno uderzył w Morawy, nie tylko pozrywał tysiące dachów, lecz także odsłonił patologię czeskiej branży komorniczej, ścigającej za długi nawet dzieci.

Tomasz Maćkowiak
02.08.2021