Historia

Historia prosto z książki

Prosto z książki

suricoma / PantherMedia
materiały prasowe

Mroczna strona atomu

Jak powstała bomba atomowa, Richard Rhodes, przekład Piotr Amsterdamski, wydawnictwo Marginesy, Warszawa 2021, s. 896

Biorąc pod uwagę przyszłość ludzkości, ujarzmienie energii atomowej stanowi być może najbardziej brzemienne w skutki wydarzenie XX w. Zjawisko o tak epickich proporcjach zasługuje na napisaną z epickim rozmachem historię. „Jak powstała bomba atomowa” to właśnie taka praca, a Richard Rhodes zasłużenie otrzymał za nią nagrodę Pulitzera w 1986 r.

Polityka 35.2021 (3327) z dnia 24.08.2021; Historia; s. 65
Oryginalny tytuł tekstu: "Historia prosto z książki"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Domy dla bezdomnych

Efekty programu „najpierw mieszkanie” obalają mit, że jeśli pozostawi się bezdomnych na ulicy bez wsparcia, to i tak jakoś sobie poradzą, a zaoszczędzi się przy tym publiczne pieniądze. Nic bardziej mylnego.

Zbigniew Borek
28.09.2021