Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Historia

Historia prosto z książki

Prosto z książki

suricoma / PantherMedia
materiały prasowe

Od papirusu do papieru

Nieskończoność w papirusie. Fascynujące dzieje książki od czasów starożytnych, Irene Vallejo, przeł. Zofia Siewak-Sojka, Sonia Draga, Katowice 2021, s. 532

Pismo umożliwiło nam utrwalanie myśli, ale dopiero powstanie książek sprawiło, że możliwe było podróżowanie w przestrzeni, czasie i wyobraźni bez ruszania się z miejsca. Choć trzeba było dotrzeć do „pałacu ksiąg”, czyli biblioteki. Dziś w czytniku jest dostępna bez wychodzenia z domu, ale zanim do tego doszło, przebyła długą drogę.

Polityka 48.2021 (3340) z dnia 23.11.2021; Historia; s. 73
Oryginalny tytuł tekstu: "Historia prosto z książki"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021