Klasyki Polityki

Najważniejsza osoba na świecie

Jak naprawdę kochać dziecko?

Im bardziej ojciec okazuje miłość synowi, tym bardziej chłopiec identyfikuje się z nim i tym bezpieczniej będzie się czuł w roli mężczyzny. Im bardziej ojciec okazuje miłość synowi, tym bardziej chłopiec identyfikuje się z nim i tym bezpieczniej będzie się czuł w roli mężczyzny. Marek Raczkowski / Polityka
Wszyscy rodzice potrzebują edukacji w tym zakresie – uważa dr Ross Campbell, autor bestsellera „Jak naprawdę kochać dziecko”.
Dr Ross Campbell, autor bestsellera „Jak naprawdę kochać dziecko”.Arch. pryw. Dr Ross Campbell, autor bestsellera „Jak naprawdę kochać dziecko”.

IRENA KOŹMIŃSKA: – Dlaczego uznał pan, że należy uczyć rodziców, jak kochać dzieci?
ROSS CAMPBELL: – Przez trzydzieści lat praktyki psychiatrycznej z dziećmi i młodzieżą trafiałem wciąż na ten sam problem: rodzice mieli trudności z przekazaniem dzieciom swej miłości, a dzieci nie czuły się kochane. Uważam, że wszyscy rodzice potrzebują edukacji w tym zakresie. Rodzice powinni kochać dziecko po prostu dlatego, że ono jest i że tego potrzebuje. Dzieci muszą otrzymywać miłość wyrażoną w ich własnym języku.

Polityka 46.1998 (2167) z dnia 14.11.1998; Nauka ; s. 78
Oryginalny tytuł tekstu: "Najważniejsza osoba na świecie"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >