Klasyki Polityki

Wynikła Wiesi ciąża

Bliźniaczki syjamskie rozsławiły Janikowo

Siostry syjamskie Daria i Olga Kołacz z mamą Wiesławą Dą¬browską wkrótce po rozdzieleniu. Siostry syjamskie Daria i Olga Kołacz z mamą Wiesławą Dą¬browską wkrótce po rozdzieleniu. AP / PAP
Burmistrz ujrzał w telewizji Al Arabija mapę Europy: mały punkcik – Warszawa, i wielka kropa – jego Janikowo. Miasto zaciekawiło Saudyjczyków z powodu sióstr syjamskich Olgi i Darii. Z tym zainteresowaniem wiąże Janikowo pewne nadzieje.

Buzie dziewczynek, którym brat króla Arabii Saudyjskiej sfinansował operację rozdzielenia, były tam na billboardach i w dziesiątkach reportaży. Ich mamę Wiesławę dziennikarze zazwyczaj pytali tylko kurtuazyjnie: czy jej się podoba? Odpowiadała zgodnie z prawdą, że Saudyjczycy to najmilsi ludzie, jakich spotkała w życiu. O Janikowo nie pytali. Ale, jak wierzy burmistrz Andrzej Brzeziński, muszą tam w Arabii sądzić, że jest to jakaś aglomeracja.

Polityka 12.2005 (2496) z dnia 26.03.2005; Kraj; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Wynikła Wiesi ciąża"

Czytaj także

Ludzie i style

Chorwacja – co zobaczyć w drodze nad morze?

Wakacje w Chorwacji kojarzymy przede wszystkim z plażowaniem, kuchnią i zabytkami. Słusznie, ale w głębi kraju czekają na nas prawdziwe skarby natury, które po prostu trzeba zobaczyć!

Prezentacja
21.04.2021